Knauf Insulation Henkel technológia Modern építészet Klímavédelem Műemlékfelújítások Új technológiák Ursa Salgótarján Építészeti tervek Passzívházak Szigeteléstechnika Környezetvédelem Zöld energia
Knauf Insulation Henkel technológia
Az OXYDTRON és a műemlékvédelem
A lélegző vakolatokkal utat adunk a falak teljes elsózásának, ami beláthatatlan következményekkel jár. Az OXYDTRON technológiával a falszerkezetet tesszük alkalmassá arra, hogy távoltartsa a vizet. A technológia legfontosabb része a víz, mely új értelmében alkotóelem és közvetítő elem egyben.
2018-03-17



Épített örökségünk értékes részei azok a városközpontok és központi fekvésű ipari épületek, melyek akár műemlékek akár nem, megérdemlik és meghálálják a törődést. Ezen épületállomány felújítására, és különösen ennek energiahatékony felújítására egyre nagyobb körben kerül sor. Izgalmas feladat a jelenkori igényeknek megfelelő korszerű megoldások megtalálása az eklektikus és régebbi történeti épületek felújítása, megújítása számára.

Sajnálos módon azt látom, hogy ezek az épületek csak tüneti kezelésen, kozmetikán esnek keresztül. Az injektálásokkal épületidegen gyantákat juttatunk az épületekbe, melyek sosem fognak beépülni a szerkezetbe. Elvágjuk a falakat ezzel statikailag avatkozunk be. Szinte elkerülhetetlenek a repedések. A lélegző vakolatokkal utat adunk a falak teljes elsózásának, ami beláthatatlan következményekkel jár.

Jó hír az, hogy a tüneti kezelések után, mint a gyógyászatban, megjelent egy alternatíva, ami az okokra koncentrálva ténylegesen rehabilitálja az épületeinket. Az OXYDTRON technológiával az elfáradt (korrodálódott) építőanyagok újra megerősíthetőek, sőt így utólagosan rendelkeznek azzal az energiával, ami biztosítja az elkövetkezendő évszázadban a stabilitásukat.



A legnagyobb probléma az utólagos vízszigetelés. Ezt a problémát eddig csak tünetileg tudtuk kezelni. A falban levő vizet kiszárítottuk és igyekeztünk kisebb-nagyobb sikerrel távol tartani a vizet a falszerkezettől.

Az OXYDTRON technológiában az a csodálatos, hogy a falszerkezetet tesszük alkalmassá arra, hogy távol tartsa magától a vizet. A technológia legfontosabb része a víz és nem abban az értelemben, hogy nem kell, mert kárt okoz, hanem abban az értelemben, hogy alkotóelem és közvetítő elem egyben. Tehát annyi vizet juttatunk az épületszerkezetbe, amennyit az be tud fogadni: annál jobb lesz a szigetelés, minél több a víz. Ez így első olvasatra nagyon bizarrnak tűnhet, hiszen teljesen ellentétes az eddigi törekvésünkkel.

A vakolatrendszerünk felhordásával létrehozzuk azt az energiatöbblettel rendelkező felületet, mely már magában is vízhatlan és rendelkezik azzal a képességgel, hogy ezt a többletenergiát átadva a fal régi energiaszegény tömegének másodlagos kristályosodást hozzon létre. Ezek után már csak időre van szükség a "tömegszigetelés" kialakulásához, ami nem más, mint egy energia-egyensúlyban lévő falszerkezet.


Az OXYDTRON működése

A működés alapvetően a modern fizikán alapul, mely természetesen a kémiai folyamatokban nyilvánul meg. Mint minden anyagban, alapvető az atomok stabilitása (proton, neutron, elektron egyensúly). Az egyensúly eltérésének feltételeit úgy biztosítjuk, hogy az ásványi anyagokat úgy válogatjuk és keverjük össze, hogy azok energetikai állandója közelebb legyen az 1-hez, mint az alkotó elemek külön-külön. Ezt a stabilitást elérve az így kapott keverékek (oxydtron nanocement, cement, homok) víz hozzáadásával közel egyensúlyi állapotba kerülnek és a továbbiakban már nincs szükségük energiára. Ebből adódóan nem szívják magukba a vizet (vízhatlan), és ha nincs benne víz, nincs minek megfagynia (fagyállóság), miközben a tűzet sem fogadja be, mert az is energia (tűzállóság).Ebben az energia-egyensúlyban kialakult kristályszerkezet (97% mikro és 3% makro kristály) megakadályozza a nagyobb molekulák (szerves savak, alkaloidák és zsírok) behatolását.


BIOEKOTECH HUNGARY KFT.

+36 20 941 92 75
balogh.istvan@oxydtron.hu
www.oxydtron.hu


M3 Nagyvárad tér: a simogató
Üresen kongó, fakó terekből szabad, szellős nyugalom.
Base4Work Bratislava
Kevés a legendás ipartörténeti emlék Pozsonyban, ezért is jó a modern coworking központként újragondolt funkcionalista hőerőmű.
A Károly Egyetem új központja
A 80-as évek kantinjából egy nagyvonalú, felülről megvilágított központi csarnokkal a bölcsészkar méltó helye válik.
Megújul az Andrássy út egyik jellegzetes épülete
Újraéled a reformkor a Kodály körönd neoreneszánsz bérházában.
Közönségdíjat nyert a luxusszállodaként újraéledő Párisi Udvar
Egy 2019-es, nagyobb hazai siker után az Archikon által felújított épület 2020-ban az Architizer A+ Award nemzetközi díj győztese lett.
Nappali a téglaégetőben
Bár a csejtei vár eddig Báthori Erzsébet legendáiról volt ismert, mostantól a modern építészet is helyet kap a világháború előtti téglavetőben.
Használatra kész a Ceresit CE 60 fugázóanyag!
A 14 divatos szín víz hozzáadása nélkül, tökéletesen tartós marad.
"Sikló épület" a Mosoni-Duna torkolatánál
A vizek városában, Győrben több évtized után így állhatott helyre a vízszint.
CT 76 FEDŐVAKOLAT: HOMLOKZATA VÉDELMÉRE
A napsugárzás komoly veszély a homlokzatra. A Ceresit CT 76 erre elsőrangú megoldást kínál.
Látni és látszani a Hadak útján
A Trendo társasház nem csupán 4 környezet találkozásának absztrakt átirata, valami pluszt is tud adni.
Pezo von Ellrichshausen
Utópikus realizmusok: az INES Innovációs Központ egyszerű geometriai formái
A Himalaya csúcsától át a Dolomitokig
Ceresit mozaik vakolatok megújult választéka.

Kiemelt partnereink



Legfrissebb kiadványaink


Knauf
2021. január

Knauf
2020. január

Összes kiadvány


További partnereink

Temi-Higiénia Temi-Higiénia Temi-Higiénia



Kapcsolat
30 / 612-24-30

20 / 986-42-10
kati1112@gmail.com

simon.epiteszet@gmail.com